KASTAD-BIS

Solidne bramy na lata

Napędy do bram

Jako firma z wieloletnim doświadczeniem zajmujemy się także sprzedaż napędów do bram garażowych i przemysłowych. W ofercie znajdą Państwo napędy wiodących producentów: Nice, Faac, Came, Beninca oraz DTM System. Przy wyborze napędu do bramy warto zwrócić uwagę na elementy wspomagające jak sterowanie radiowe, akcesoria zabezpieczające, akcesoria serujące czy inne dodatkowe funkcjonalności.

Napędy do bram garażowych

Siłowniki do bram to jedna z najbogatszych ofert i niezawodnych rozwiązań technologicznych. Szybka i łatwa instalacja napędu umożliwia szeroka gama dodatkowych akcesoriów, a ponadto nowoczesne rozwiązania zapewniają bezpieczeństwo i wysoką jakość.

Napędy do bramy garażowej dobierane są przede wszystkim na podstawie dwóch parametrów - maksymalna powierzchnia bramy oraz przewidywana ilość cykli na dobę. Przy napędach podsufitowych ważną kwestią jest wysokość bramy oraz wysokość nadproża.

Napędy do bram przemysłowych

Naszą ofertę uzupełniają również napędy do bram przemysłowych. Autmoatyka dostosowana do potrzeb najbardziej wymagających klientów, którzy cenią wysoką jakość, nowoczesny design, a także bezpieczeństwo i wygodę. Rozbudowa oferta napędów pozwala na optymalne dopasowanie automatyki do bram przemysłowych o różnych wielkościach oraz intensywnościach użytkowania.

Nie ma chyba osoby która chociaż raz w życiu nie widziała automatycznej bramy, która otwiera się bez konieczności wysiadania z samochodu, lub pomocy osób trzecich. Oczywiście jest to system który już dawno temu doskonale zadomowił się na naszym rynku i cieszy się ogromną popularnością, a nie ma w tym zupełnie nic dziwnego, w końcu jest to świetny system, dzięki któremu bez większego problemu możemy poprawić wygodę swojego powrotu do domu. Często jeśli wracamy z pracy, jesteśmy na tyle zmęczeni, że nawet tak proste czynności mogą nie należeć do przyjemnych.

Jaki element otwiera i zamyka bramę?

Są to tak zwane napędy do bram, które oczywiście często składają się z dużo większej ilości elementów niż tylko siłownik z silnikiem, dzięki któremu nasza brama otwiera się i zamyka. Doliczyć do niektórych systemów możemy również specjalne szyny, dzięki którym nasza brama będzie otwierać się i zamykać równolegle, a nie prostopadle, w przypadku niektórych mniejszych podwórzy, jest to bardzo istotna kwestia, ponieważ prostopadła forma zamykania, często może ograniczać miejsce, a w przypadku podwórzy gdzie dom stoi bardzo blisko bramy, nawet uniemożliwić otwieranie. Naturalnie taki system będzie o wiele droższy i samo zamontowanie go zajmie również o wiele więcej czasu, jednak tego typu napędy do bram bez dwóch zdań nie tylko wyglądają lepiej, ale również często są szybsze, w końcu podczas prostopadłego otwierania, zazwyczaj trzeba się ograniczyć z szybkością, żeby nie uszkodzić zawiasów, to w tym wypadku możemy pozwolić sobie na dużo większą prędkość.

W większych miastach spokojnie znajdziemy ogromną ilość firm, które zajmują się takimi elementami jak napędy do bram, jednocześnie nimi handlując, a dodatkowo oferując nam możliwość zamontowania ich w naszym domu. Warto skorzystać z takiej możliwości, ponieważ dzięki temu będziemy mieć gwarancję na produkt i usługi w jednym miejscu, więc jest to o wiele wygodniejsze w kwestii serwisu.