Jaki wybrać napęd do bramy garażowej?

Prosta, szybka i bezawaryjna obsługa to głównej cechy jakich użytkownicy oczekują od bram garażowej. Ponadto bezpieczeństwo, i co ważne wygoda obsługi. Za te wszystkie elementy w bramie odpowiada m.in. automatyka, a bardziej szczegółowo elektroniczne sterowanie zarówno otwieraniem, jak i zamykaniem bramy.

Jeśli jesteś na etapie budowania nowego domu, warto pomyśleć już w fazie jego projektowania o automatyce do bramy. Podczas montażu automatyki niezbędne jest odpowiednie i prawidłowe doprowadzenie instalacji elektrycznej. Sama brama garażowa można powiedzieć, że jest w drugiej fazie - wybór koloru, stylu, estetyki drzwi garażowych.

Podczas wyboru napędu do bramy warto pamiętać o kilku ważnych kwestiach, a mianowicie:

  • uniwersalność napędu - dzięki temu, mamy pewność że będzie pasował on do naszej bramy, którą wybierzemy oraz przy ewentualnej zmianie w późniejszym czasie nie będziemy musieli wymieniać całej automatyki,
  • prędkość pracy - standardowe napędy pracują w trybach od 140 mm/s do 260 mm/s,
  • siła ciągu bramy - sugerowana siła do największych bram to około 800N,
  • radiowe sterowanie napędem - jest to dla użytkowników komfort, dzięki któremu nie muszą wychodzić z auta, aby zamknąć lub otworzyć bramę,
  • awaryjne otwieranie bramy - kolejny element, który może się przydać w momencie kiedy jest problem z brakiem zasilania.

napędy do bram

Producenci automatyk do bram

Większość producentów napędów do bram podchodzi bardzo poważnie do tematu mając na uwadze zagwarantowanie zarówno bezpieczeństwa, jak i komfortu użytkownikom. Aktualne inteligentne systemy elektroniki pozwalają na nieco więcej niż kilka lat temu. W napędach bram instalowane są już od dłuższego czasu specjalne automatyczne blokady poprzez samohamującą przekładnię napędu. Takie rozwiązanie pozwala na zablokowanie bramy garażowej niepowołanym osobom z zewnątrz.

Ostatnią i dość szczegółową kwestią jest pilot do napędu bramy, który odpowiada za sterowanie automatyki. Jego zabezpieczenie to podstawa przez włamywaczami. W związku z tym wybierając automatykę warto zwracać uwagę na przedstawione przez producenta rozwiązania w kwestii zabezpieczeń przesyłu sygnału z pilota. Najlepszym rozwiązaniem byłby wybór pilota z dynamicznie zmieniającą się sekwencją.

W naszej ofercie posiadamy zarówno napędy do bramy garażowej, jak i przemysłowej takich producentów jak: Nice, Big Tor, BENINCA czy FAAC. Więcej szczegółów i oferta pod numerem tel.: 501 132 754!

Zobacz naszą ofertę