Automatyka do bramW naszej ofercie posiadamy napędy oraz automatykę do bram wyróżniające się wysoką jakością wykonania, zastosowaniem trwałych materiałów oraz nowoczesną technologią. Każdy z dostępnych produktów gwarantuje bezpieczeństwo oraz wygodę użytkowania. Automatyka do bram różnego rodzaju zapewnia optymalne dostosowanie do różnych wielkości bram oraz do intensywności użytkowania.

Nasza oferta została wzbogacona o dodatkowe możliwości obsługi bram takie jak piloty oraz fotokomórki. Dostępne w naszej ofercie napędy pozwalają bezpiecznie i komfortowo wjechać oraz wyjechać z garażu bez wysiadania z pojazdu. Niezależnie od tego, czy brama garażowa została zamontowana w budynku prywatnym czy też przemysłowym, szeroki wybór automatyki i napędów umożliwia dopasowanie najlepszego rozwiązania do każdego z nich. Nowoczesny design oraz komfort użytkowania zapewniają najlepsi producenci tego rodzaju urządzeń na świecie.

Firma FAAC to jeden z największych producentów automatyki do bram na świecie. Nieustannie od ponad pół wieku dostarcza swoim klientom najbezpieczniejsze i najbardziej niezawodne rozwiązania technologiczne zapewniające bezpieczeństwo oraz wysoki komfort użytkowania. Automatyka firmy FAAC z powodzeniem montowana jest w bramach przemysłowych oraz garażowych na całym świecie.

Ciekawostki o automatyce

Często słyszymy na temat takich wynalazków jak systemy inteligentnych domów, jednak zupełnie nie zdajemy sobie sprawy z tego, że już od wielu lat mamy do czynienia z elementami tych systemów, jednak bardzo często ich zwyczajnie nie docenialiśmy. Doskonałym przykładem może być między innymi automatyka do bram, która przez ostatnie kilka lat, przeszła w pewnym sensie ogromną zmianę. Doskonałym przykładem może być między innymi fakt, że obecnie możemy naszą bramą sterować nawet za pomocą telefonu komórkowego.

Jak działa automatyka do bram?

Wystarczy połączyć ze sobą odpowiednią aplikację, dzięki czemu wracając z pracy, jedynie ją włączymy i ustalimy żeby brama się otworzyła, sygnał jest wysyłany do naszego urządzenia odbierającego i zwyczajnie jak podjeżdżamy do swojej posesji, czeka na nas już otwarta brama. Automatyka do bram jeszcze kilka lat temu działała na zasadzie sygnałów radiowych, gdzie już z kilkunastu metrów mogliśmy użyć przycisku, który zwyczajnie ją otwierał, a my mogliśmy swobodnie wjechać. Różnorodność takich systemów jest ogromna, a my jedynie musimy wybrać który z nich będzie dla nas najbardziej odpowiedni i wygodny. Szukając ciekawej alternatywy, zawsze możemy skontaktować się z profesjonalnymi firmami, które zajmują się tymi właśnie systemami, a bardzo chętnie pomogą nam w dobraniu odpowiedniego dla nas systemu, ponieważ przykładowo po co mamy przepłacać, jeśli przykładowo mało jeździmy samochodem i wystarczy nam jedynie brama na zasadzie czujnika ruchu, która w tym wypadku jest chyba najtańszym rozwiązaniem. Naturalnie pracownicy takiej firmy nie tylko będą w stanie odpowiednio nam doradzić, jak ma wyglądać taka automatyka do bram oraz sprzedać wszystkie niezbędne narzędzia i elementy, ale również przyjechać na naszą posesję i zwyczajnie wszystko zamontować w profesjonalny sposób, gdzie po zakończeniu pracy, będziemy mogli od razu cieszyć się ze swojej nowej automatycznej bramy i powiedzmy sobie szczerze, nowego systemu inteligentnego domu.

Jaki element otwiera i zamyka bramę?

Są to tak zwane napędy do bram, które oczywiście często składają się z dużo większej ilości elementów niż tylko siłownik z silnikiem, dzięki któremu nasza brama otwiera się i zamyka. Doliczyć do niektórych systemów możemy również specjalne szyny, dzięki którym nasza brama będzie otwierać się i zamykać równolegle, a nie prostopadle, w przypadku niektórych mniejszych podwórzy, jest to bardzo istotna kwestia, ponieważ prostopadła forma zamykania, często może ograniczać miejsce, a w przypadku podwórzy gdzie dom stoi bardzo blisko bramy, nawet uniemożliwić otwieranie. Naturalnie taki system będzie o wiele droższy i samo zamontowanie go zajmie również o wiele więcej czasu, jednak tego typu napędy do bram bez dwóch zdań nie tylko wyglądają lepiej, ale również często są szybsze, w końcu podczas prostopadłego otwierania, zazwyczaj trzeba się ograniczyć z szybkością, żeby nie uszkodzić zawiasów, to w tym wypadku możemy pozwolić sobie na dużo większą prędkość.

W większych miastach spokojnie znajdziemy ogromną ilość firm, które zajmują się takimi elementami jak napędy do bram, jednocześnie nimi handlując, a dodatkowo oferując nam możliwość zamontowania ich w naszym domu. Warto skorzystać z takiej możliwości, ponieważ dzięki temu będziemy mieć gwarancję na produkt i usługi w jednym miejscu, więc jest to o wiele wygodniejsze w kwestii serwisu.

Napędy

Jako firma z wieloletnim doświadczeniem zajmujemy się także sprzedaż napędów do bram garażowych i przemysłowych. W ofercie znajdą Państwo napędy wiodących producentów: Nice, Faac, Came, Beninca oraz DTM System. Przy wyborze napędu do bramy warto zwrócić uwagę na elementy wspomagające jak sterowanie radiowe, akcesoria zabezpieczające, akcesoria sterujące czy inne dodatkowe funkcjonalności.

Nie czekaj! Masz pytania? Zadzwoń do nas!

501 132 754